18.3.11

Przedwiośnie

W ostatnią niedzielę wybraliśmy się do jednej z naszych ulubionych jurajskich dolinek na poszukiwanie wiosny. Jeszcze jej nie było. Mimo niezwykle ciepłego powietrza i prześwitującego zza chmur słońca - wszystko było w jakimś takim zawieszeniu, oczekiwaniu... już nie zima, ale jeszcze nie wiosna. Świat cały był w sepii, jakby dopiero przygotowywał się na pierwsze kolory.


To cudowny czas na włóczenie się po polach! Trawy jeszcze nie przeszkadzają w chodzeniu, a brak liści na drzewach pozwala błądzić wzrokiem daleko, daleko.

I wydawać by się mogło, że to po prostu późna jesień, gdyby nie widok nieśmiałych kwiatów topoli


i niecierpliwe poruszenie kretów, wietrzących wreszcie swoje norki z resztek zimowego powietrza.


To był piękny, radosny, przedwiosenny spacer. I chociaż znowu zrobiło się zimno i ciągle pada deszcz, ja już mam w pamięci ten ciepły powiew wiatru :)

Mieszkańcy Zimy zostawili nam jakieś tajemnicze znaki, może to życzenia Wesołej Wiosny?Jeśli tak, to przekazuję je z przyjemnością!!!

6 komentarzy:

 1. Znajome widoczki, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne krajobrazy i zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo spodobało mi się określenie tej szaro-burej pory sepią!O wiele milej będzie mi teraz oczekiwać wiosny w sepii....
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś pierwszy dzień wiosny, a u mnie jedynie zwiatuny zimy. Myślę, że te dwie pory roku toczą teraz ze sobą walkę. Mam nadzieje, że za kilka dni zwycięży wiosna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No i proszę, przedwiośnie, zanim jeszcze wszystko się zazieleni i zakwitnie też może by piękne, jak się umie odpowiednio spojrzec, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...